Zgodovina vrtca

Vrtec v Pesnici je skozi razvoj doživljal več vsebinskih in gradbenih preobrazb. Dobro načrtovan in izgrajen vrtec so prostorsko umestili v neposredno bližino šole, ki je predstavljal osrednji in najbolj poseljeni del kraja. To se je kasneje, ko je lokalna skupnost v teh krajih doživela še zadnjo politično preobrazbo, izkazalo pragmatično.

Vsaka od novo nastalih sedanjih občin Pesnice, Šentilja in Kungote so želele postaviti lastno predšolsko shemo. Postavil se je posrečen model pripojitve enot vrtcev po teritorialnem principu in ravno takšne lokacijske umestitve zgradb v neposredno bližino šol so pokazale posrečeno vizijo občinskih veljakov več kot štiri desetletja nazaj.

vrtecpesnica

Vrtec Pesnica